6 tipů jak v létě na odřená stehna

Slunce ve tváři, dlouhé večerní procházky, rozevláté šaty, koktejly, pikniky… Je tolik věcí, na které se v létě těšíme. Spousta z nás už ale dopředu počítá i s jednou nepříjemností. A tou jsou odřená a opruzená stehna. Právě kombinace parného počasí a letních šatů nám může zadělat na bolestivý problém, který se hlásí o pozornost doslova při každém kroku.
Co dělat s odřenými stehny?

A zdaleka to není téma jen pro ty plnoštíhlé z nás. Stačí mít užší pánev a problém s odřenými stehny je na světě. Vzdát se krásných letních šatů a sukní nebo nosit dlouhé měsíce tělové silonky ale rozhodně není řešením. To by ta radost z léta přece byla jen poloviční. Máme pro vás osvědčené tipy, které pomohou trápení s odřenými stehny zmírnit, nebo i úplně vyřešit.

1) Kraťásky nebo kalhotky s nohavičkou

Mnohem estetičtější variantou než nošení silonek jsou elastické kraťásky, krátké legíny nebo kalhotky s dlouhou nohavičkou. Jednoduše je schováte pod šaty, stejně jako s každou další vrstvou oblečení vám ale bohužel bude o poznání větší horko. Vybírejte jedině přírodní prodyšné materiály, jinak byste si dlouhodobým nošením mohla přivodit také intimní problémy.

Setkali jsme se i s nápadem na ustřihnutí silonek, což je skvělý způsob upcyklace, když už máte v silonkách nějaké to očko. Z pohledu pohodlí a zdraví to ale není ideální varianta, protože naprostá většina silonek je vyrobena z polyamidu, což je umělé vlákno. Ustřihnuté silonky se také velmi rychle začnou párat.

Upnuté kalhotky nebo šortky jsou jedním z řešení problému s odřenými stehny

2) Dětský zásyp (pudr)

Odřená stehna jsou vlastně úplně stejným problémem, jaký trápí miminka, dětský pudr tak určitě pomáhá. Absorbuje pot a stehna po sobě budou lépe klouzat. Stačí na vnitřní stranu nanést trochu zásypu, než vyrazíte ven. Výhodou je jeho nízká cena, nevýhodou pak malá výdrž a možnost, že si znečistíte oblečení. Pudr musíte nosit stále s sebou a během dne ho použít opakovaně.

3) Deodorant

Na stejném principu jako dětský pudr funguje i deodorant. Sáhnout můžete po jakémkoliv, nejvíce se ale osvědčil ten tuhý. Deodorant máme doma úplně všechny, je tak skvělým SOS řešením. Opět ale musíte počítat s tím, že ho během dne budete nanášet opakovaně a s největší pravděpodobností se nevyhnete ani skvrnám na oblečení.

4) Krémy a olejíčky

Jakýkoliv tělový krém, ale i dětský olejíček, klasický kokosový olej nebo přípravek s aloe vera. Pokožku jednak hydratuje a v závislosti na složení i zklidňuje. Stehna díky němu budou lépe klouzat, a nevznikne tak bolestivé tření.

Nutno ale říct, že na tento klouzavý pocit je potřeba si zvyknout. V případě, že je opravdu parno, se krém navíc rychle vstřebá nebo rozteče. V neposlední řadě si dejte pozor na výběr krému nebo oleje, abyste si neumazala oblečení.

Kokosový olej chrání a hydratuje pokožku, a má krásnou letní vůni.

5) Lubrikační gel bez silikonu

Některé ženy si pochvalují také použití lubrikačního gelu bez silikonu. Fungovat bude úplně stejně jako krém, stehna tedy díky němu budou klouzat. Také by neměl zanechávat skvrny, je ale potřeba se sžít s představou mít v kabelce neustále lubrikační gel. I ten totiž musíte během dne nanést víckrát.

6) Bandaletky

Elegantním řešením odřených stehen jsou speciální ochranné pásky, kterým se říká bandaletky. Protože jsou pro tento účel přímo navržené, řeší problém odírání stehen nejspolehlivěji. Bandaletky vypadají jako horní část podvazku, jsou tak přitažlivé i pro oko a dodají vám sebevědomí. Můžou být krajkové nebo hladké – ty vás podrží mimo jiné při sportu.

Rozhodně se nemusíte bát, že by nošení bylo nepohodlné, bandaletky se rolovaly a musela jste je každou chvíli upravovat. Pokud sáhnete po originálních amerických Bandelettes®, máte jistotu, že jsou pásky vybaveny kvalitními silikonovými proužky, které je drží na svém místě. Pohodlí i v parných dnech navíc zajistí jemný elastický materiál.

Bandaletky problému s odřenými stehny efektivně přechází

Aby ale všechno správně fungovalo, věnujte pozornost výběru velikosti. Těch je celkem šest, bandaletky tak padnou každé z nás.

Už se taky těšíte na léto bez módních kompromisů?:-)

Sdílejte článek

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Přehrát video

Průvodce výběrem velikosti

Aby bandaletky perfektně padly, změřte obvod vašeho stehna v nejširším bodě pomocí krejčovského metru. Poté zjistěte svou velikost:

A: 53-58 cm

B: 58-63 cm

C: 63-68 cm

D: 68-73 cm

E: 73-78 cm

F: 78-81 cm

Na co myslet?

  • Stehna měřte vestoje v jejich nejširším bodě, a to na holé kůži.
  • Pro co nejpřesnější měření použijte krejčovský metr. Pokud ho nemáte, pomozte si provázkem a jeho délku změřte pravítkem.
  • Metr na kůži přiložte tak, aby nebyl příliš volný ani těsný.
  • Pokud je vaše naměřená hodnota na pomezí dvou velikostí, zvolte tu menší.